9. "Złamana lojalność" Cora Reilly

CR - ZL 3
Agniis Czyta

Autorka – Cora Reily

 

Tytuł – Złamana lojalność

 

 

Cykl – Camorra Chronicles

 

Wydawnictwo Niezwykłe

 

Gatunek – literatura obyczajowa, romans

 

Data premiery – 5.01.2021

 

Liczba stron – 359

 

ISBN – 9788381784405

 
 

 

 

OPIS OD WYDAWCY

 

Fabiano od najmłodszych lat był wychowywany z myślą o tym, że pójdzie w ślady ojca i podobnie jak on zostanie consigliere w chicagowskim oddziale. Jednak tak się nie dzieje. Skazany na śmierć, ledwo żywy czternastoletni chłopak walczy o przetrwanie.

 

Mafijny świat jest jedynym, jaki zna, więc kiedy Fabiano spotyka Remo Falcome, stawia sobie nowy cel: stać się częścią innej rodziny mafijnej. Ale żeby tak się stało, musi na to zasłużyć.

 

I zasłuży – walcząc w klatkach i zyskując miano mężczyzny, którego trzeba się bać. W ten sposób delikatny Fabi odchodzi na zawsze. Jego miejsce zajmuje bezwzględny i bardzo niebezpieczny człowiek.

 

Leona pragnie zwyczajnego życia, z dala od matki narkomanki. Jednak gdy kobieta wpada w oko Fabiano Scuderiemu, jej marzenie pryska jak bańka mydlana.

 

Dla Fabiano liczy się tylko Camorra. Czy będzie gotowy zaryzykować wszystko, o co tak ciężko walczył?

 

Agniis Czyta

 

RECENZJA

 
Każdy kto czytał serię mafijną w Polsce znaną jako “Złączeni” teraz może przeczytać historię losów Najmłodszego z rodzeństwa Scuderi – Fabiano. Podczas gdy Aria, Gianna i Liliana ułożyły sobie życie w Nowym Jorku, Fabi został z sadystycznym ojcem w Chicago. Od małego powtarzano mu, że odziedziczy po ojcu stanowisko consigliere chicagowskiego capo. Jednakże kiedy jego ojciec żeni się po raz drugi po śmierci matki Fabiego, rodzi mu się nowy syn, któremu postanawia przekazać w przyszłości swoją pozycję. W ten oto sposób Fabiano zostaje wydziedziczony z własnej rodziny, a nawet można by powiedzieć, że z własnej przyszłości.
 
Ratunkiem dla niego okazuje się przypadkowe spotkanie z Remo Falcone – synem zmarłego capo z Las Vegas. Dzięki niemu udaje mu się na nowo ułożyć życie. Życie to jest pełne nienawiści, agresji, brutalności. Nie ma w nim miejsca na coś tak dobrego jak miłość. Kobiety mają po prostu zaspokajać mężczyzn, po czym nie wtrącać się i nie oczekiwać niczego więcej.
 
Wszystko się zmienia za sprawą kolejnego przypadkowego spotkania Fabiego z Leoną. Skromna dziewczyna, pochodząca z biednej i nieco patologicznej rodziny chce sobie na nowo ułożyć życie. Nie przewidziała jednak jak jej plany mogą ulec zmianie, jeśli pozna kogoś. W szczególności, kiedy ten ktoś jest wysoko postawioną osobą w mafijnym świecie.
 
Agniis Czyta

“Złamana lojalność” to bardzo ciekawie napisany romans mafijny, który wyszedł spod pióra Cory Reilly. Książkę tą, tak samo jak te z serii “Złączeni” czyta się szybko i przyjemnie. Bardzo spodobało mi się w niej to, że gołym okiem widoczne było przyciąganie między głównymi bohaterami oraz to, że czytelnik widzi jak Leona i Fabiano się do siebie zbliżają, poznają się nawzajem w sposób, który nie jest możliwy z innymi osobami. Na pewno nie jest to jedna z tych książek, w których to seks połączył głównych bohaterów. Mimo to sceny intymne oczywiście pojawiają się w “Złamanej lojalności”, aczkolwiek w moim odczuciu były one idealnym uzupełnieniem całej historii, a nie jej motywem przewodnim.

 

Zabierając się za nowy cykl Cory Reilly trzeba pamiętać o tym, że skoro mowa o romansie mafijnym, zatem nie może obyć się bez odrobiny przemocy. Takowa też pojawia się w bardzo bezpośrednich scenach z “Złamanej lojalności” zarówno w związku z porachunkami mafijnymi, jak i w związku z tym, że Fabiano, Remo i wielu członków Camorry uwielbia walki w klatce. Zatem osoby bardziej wrażliwe będą musiały przygotować się na pominięcie niektórych opisów.

 

Czy polecam “Złamaną lojalność”? Tak. Uważam, że jako romans mafijny spełnia wszelkie oczekiwania. Przeczytałam tę książkę w jeden dzień, więc naprawdę czyta się ją szybko. Dodatkowo rozwój uczuć między głównymi bohaterami był jasny jak Słońce, dzięki czemu czytelnik jest w stanie zrozumieć, czemu stali się oni dla siebie tacy ważni. Jedyne czego mi brakowało, ale jednocześnie co rozumiem, czemu nie zostało rozwinięte bardziej, to relacje Fabiano z siostrami. Liczyłam na to, że będzie to dość istotny wątek w historii Fabiego, aczkolwiek rozumiem, że rozpoczynając cykl o Camorze autorka mogła nie chcieć, żeby sprawy dalej kręciły się w okół Nowego Jorku.

Moja ocena "Złamanej lojalności" - 9/10
9/10

Przydatne linki:

 

Dodaj komentarz

Recenzje
Agniis<span class="bp-verified-badge"></span>

18. “Midnight Chronicles. Moc Amuletu” Bianca Iosivoni i Laura Kneidl

449 zbiegłych dusz. 449 dni, żeby posłać je z powrotem do krainy umarłych. Łowczyni duchów Roxy wie, że to misja praktycznie niewykonalna. Jej dni zdają się więc policzone. Dlatego nie jest jej na rękę, że musi mieć na oku tajemniczego Shawa, który był opętany i od tamtej pory nic nie pamięta. Szczególnie że z każdą chwilą, którą ze sobą spędzają, iskrzy między nimi coraz wyraźniej. A przez to Roxy może stracić nie tylko serce, lecz także życie…

Czytaj więcej »
Recenzje
Agniis<span class="bp-verified-badge"></span>

8. “Pakistańskie wesele” Maja Klemp

Wbrew tytułowi i przypuszczeniom niektórych, nie jest to banalna opowieść miłosna. Nie ma w niej żadnego różu, a także to nie Maja jest panną młodą. “Pakistańskie wesele” to najprawdziwsza historia o ludziach z krwi i kości. Spojrzenie na inną kulturę przez polską globtroterkę. Choć zdaje się, że będzie to historia o blichtrcie i zabawach pakistańskich elit, jest to najlepszy punkt wyjścia do rozmów o stosunkach międzyludzkich, rodzinnych, związkach, partnerstwie, nierównościach społecznych, przyzwyczajeniach, a nawet pracy osób z niepełnosprawnościami czy społecznej tolerancji różnych zjawisk. Mimo wszystko Maja prowadzi swoją opowieść z przymrużeniem oka, okraszając ją dobrym humorem.

Czytaj więcej »
Recenzje
Agniis<span class="bp-verified-badge"></span>

13. “Jak czerpać radość z pracy” Marie Kondo i Scott Sonenshein

Japońska guru porządkowania teraz postanawia uprzątnąć bałagan nie tylko w naszych domach, ale również w pracy i naszym podejściu do niej. Pokazuje, jak doprowadzić do porządku biura i gabinety, a także dane cyfrowe, sieci kontaktów, czas pracy, podejmowanie decyzji i organizowanie zebrań, niematerialne aspekty działalności zawodowej.

Praktyczne wskazówki Scotta Sonensheina – psychologa organizacji oraz wykładowcę biznesu, którego Marie Kondo zaprosiła do współpracy – pomagają natomiast zorganizować życie zawodowe, osiągać sukcesy w pracy oraz zyskiwać motywację i zapał do budowania życia, jakiego się pragnie i – oczywiście – czerpać z tego radość.

Czytaj więcej »
Powrót do góry

New Report

Close