25. "Wszystkie nasze chwile" Karen Hattrup

Autorka – Karen Hattrup
  
Tytuł – Wszystkie nasze chwile
 
Wydawnictwo Chilli Books
 
Gatunek – Młodzieżówka
 
Data premiery – 30.06.2021
 
Liczba stron – 400
 
ISBN – 9788324062812

OPIS KSIĄŻKI OD WYDAWCY

Cztery noce, by znaleźć miłość

 

Rok, by zmienić wszystko

 

Tucker

To było nasze ostatnie spotkanie. Całe lato spędziliśmy razem. Choć wiedziałem, że Suzanne tylko się mną bawiła, to jednak ciężko mi było pogodzić się z tym, że wyjeżdża na zawsze. I jeszcze mój ojciec. Dlaczego musiał wrócić akurat teraz? Impreza na zakończenie lata miała być odskocznią, a wszystko jeszcze bardziej skomplikowała. Skąd miałem wiedzieć, że będzie tam Erika? I że odtąd nie będę mógł przestać o niej myśleć?

 

Erika

Imprezy to ostatnie, na co miałam ochotę. Od tamtego strasznego lata, kiedy chciałam zapłakać się na śmierć, wolałam spędzać wieczory w towarzystwie książek i Marissy, mojej najlepszej przyjaciółki. Tym razem jednak dałam się wyciągnąć. Tucker miał być moją ostatnią szansą na pełny reset, nowy początek. Nie wpadłam tylko na to, że sama poczuję więcej, niż bym chciała.

 

Czuła historia dwojga młodych ludzi: razem i każdego z osobna. Porywająca i zapadająca w serce.

RECENZJA

Tucker i Ericka poznali się we wakacje w trakcie, których pracowali w tym samym salonie z grami “Jaskinia”. Chłopak zadurzył się w swojej nowej koleżance niemalże natychmiast, jednakże dopiero kilka lat później, kiedy to spędzają wspólnie czas na kilku imprezach zaczyna się coś między nimi dziać. Samą historię autorka podzieliła na cztery części –  każda z nich poświęcona jest kolejnej wspólnej zabawie. Dodatkowo poznajemy kolejne losy bohaterów z perspektywy obu stron – Tuckera i Ericki.

Główni bohaterowie mają pewne demony przeszłości, z którymi zmagają się od lat. Demony te czasami powodują, iż historia, która bardzo szybko mogłaby zmienić się w typowy romans dwóch nastolatków pozostaje jedynie przyjacielską relacją przez kolejne niedopowiedzenia, strach przed odrzuceniem, strach przed zranieniem.

Muszę przyznać, że książkę czytało mi się całkiem przyjemnie. Dodatkowo miałam ostatnio pewną blokadę czytelniczą, a “Wszystkie nasze chwile” ją przełamały, więc za to powieść Karen Hattrup zdecydowanie złapała u mnie plusa.

Postaci zarówno główne jak i poboczne zostały moim zdaniem ciekawie wykreowane. Podejmowały czasami niekoniecznie mądre decyzje, albo przynajmniej nie najbardziej dojrzałe, ale dzięki temu książka ta jest o tyle bardziej realistyczna. Jest tak, ponieważ jest to książka młodzieżowa, a któż z nas będąc nastolatkiem nie podjął żadnej głupiej decyzji? Oprócz tego główni bohaterowie są wielkimi fanami Harrego Pottera, co dla mnie zawsze będzie dodatkowym plusem w jakiejkolwiek książce 😀

Dodatkowym atutem tej powieści jest poruszenie ciężkich tematów – gnębienia (nie tylko wśród i przez nastolatków), czy też nawet gwałtu, problemów rodzinnych. Mimo takich wątków sama książka nie wydaje się być ciężka w odbiorze, dzięki czemu z czystym sumieniem mogę ją polecić nastolatkom.

Czy było coś co mi się nie spodobało w tej książce? Tak. Samo zakończenie miałam nadzieję, że będzie bardziej rozbudowane. A niestety czytając je miałam wrażenie, że książka nagle ot tak się skończyła, kiedy jeszcze spokojnie można było pociągnąć kilka wątków.

Moja ocena książki “Wszystkie nasze chwile” – 7/10
7/10

Przydatne linki:

Profil autorki Karen Hattrup – Instagram.

Strona internetowa autorki Karen Hattrup – KLIK.

Profil autorki Karen Hattrup – Facebook.

Link do książki – Lubimy Czytać.

Link do książki – strona wydawnictwa.

Profil Wydawnictwa Chilli Books – Facebook.

Profil Wydawnictwa Chilli Books – Instagram.

Strona Wydawnictwa Chilli Books (Wydawnictwo Znak) – KLIK.

Sprawdź, gdzie możesz kupić "Wszystkie nasze chwile"
Udostępnij wpis na:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on pinterest
Pinterest
Share on print
Print

Dodaj komentarz

14.”Więzień namiętności” Monika Magoska-Suchar

Przebywający w więzieniu były agent służb specjalnych, Thomas Anderson otrzymuje od swojego dawnego szefa propozycję nie do odrzucenia – ułaskawienie w zamian za szpiegowanie milionera, zakulisowo rządzącego polską polityką. By wykonać misję, Thomas wciela się w rolę ochroniarza córki bogacza.
Młoda, ponętna i bardzo niezależna dziewczyna szybko zawraca mu w głowie. U boku ukochanej mężczyzna odkrywa brudne interesy jej ojca, a przy okazji znajduje odpowiedzi na dręczące go od lat pytania dotyczące własnej przeszłości. Tylko czy płomienne uczucie przetrwa, gdy zaczęło się od kłamstwa?

Czytaj więcej »

22. “Solo” Anna Dan

Datka jest twarda jak stal i krucha jak szkło. Solo nosi czarny pas i rwie się do walki. Wydaje się, że mają wspólnego przeciwnika. Lecz czy nie stanowią przeciwników dla siebie nawzajem?

Datka do życia podchodzi z dystansem i sarkazmem i do wszystkiego potrzebuje danych, dużo danych. Jej dwaj przyjaciele, Freax i Gnom, to geniusze informatyczni i cała jej rodzina. Sens jej życiu nadają praca i mordercze treningi oraz przekonanie, że już nigdy nic jej nie zaskoczy. Kiedy na jej drodze staje czujny, nieufny i niebezpieczny Solo, dziewczyna wplątuje się w coś, czego nie potrafi zrozumieć. Solo nosi w sobie gniew i ani na chwilę nie zdejmuje maski zabijaki. Datka czuje, że pod tą maską kryje się coś innego, jednak najpierw musi dopaść własne demony, zanim one dopadną ją – albo zanim dopadnie ją miłość.

Nie dajcie się zwieść lekkiemu stylowi i dowcipnym dialogom. W książce płynie krew, pot i łzy. To historia, która wnika głęboko pod skórę, żeby mocno poruszyć od wewnątrz.

Czy można wygrać samotne starcie z całym światem, jeśli pozna się zasady walki? Jak rozbroić tykającą bombę, jeśli tą bombą jesteś TY?

Czytaj więcej »

16. “Obiecaj, że wrócisz” Beata Majewska

Dalsze losy bohaterów powieści “Zapomnij, że istniałem” i “Pamiętaj, że byłam”.
Wciągający romans obyczajowy z dodatkiem wątków sensacyjno-kryminalnych oraz szczyptą erotyki.

Bruno nie ma łatwego dzieciństwa. Kiedy jego ojciec ginie – głupią i przypadkową śmiercią, chłopak musi szybko wydorośleć. Gangsterzy są nieuchwytni, a policja zbyt szybko umarza śledztwo. Syn ofiary poprzysięga zemstę, pragnie odwetu nie tylko na gangsterach – sprawcach rodzinnej tragedii, lecz także na służbach.
Bruno pracuje dla wielu bossów, powoli zapisuje na swoim koncie kolejne głowy, swojej zemście podporządkuje całe życie. Nie ma w nim miejsca na rodzinę, dobrą pracę, a na pewno nie na miłość. Ta pojawia się znienacka, kiedy los stawia na drodze Brunona młodą Rosjankę. Wiera niczego się nie boi, bo też niczego nie ma do stracenia. Chociaż dopiero startuje w dorosłe życie, ona również zdążyła poznać jego gorzki smak. Nie zdaje sobie sprawy, że grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo: dziewczyna stanowi walutę w zatargu między gangsterami zza Buga, a Bruno jest pośrednikiem.
Jak skończy się ten deal? Czy miłość pokona zło? Przekonacie się sami, czytając trzecią – ostatnią – część bestsellerowej serii.

Czytaj więcej »
Powrót do góry

New Report

Close