21. "Wróć do mnie" Corinne Michaels

Autorka – Corinne Michaels
  
Tytuł –  Wróć do mnie

Seria –  Arrowood Brothers (tom 1)
 
Wydawnictwo Muza
 
Gatunek – Literatura obyczajowa, romans
 
Data premiery – 17.02.2021
 
Liczba stron – 416
 
ISBN – 9788328716018

OPIS KSIĄŻKI OD WYDAWNICTWA

JEDNA NOC SPRZED OŚMIU LAT NA ZAWSZE ODMIENIŁA JEGO ŻYCIE

 

Ocaliła mnie tamtej nocy osiem lat temu.

 

Żadnych imion.

 

Żadnych obietnic.

 

Tylko dwoje nieszczęśliwych ludzi, desperacko pragnących ukoić swój ból i żal.

 

Rankiem zniknęła i zabrała z sobą cząstkę mnie. Tego dnia pojechałem na obóz dla rekrutów. Przysiągłem sobie, że nigdy nie wrócę do Pensylwanii.

 

Wracam tam jednak, by pochować znienawidzonego ojca. Liczę, że razem z braćmi pozbędę się zaniedbanej farmy pełnej złych wspomnień, które chciałem wyprzeć z pamięci.

 

I wtedy odnajduję JĄ. Jeszcze piękniejszą niż zapamiętałem. Ma dziecko. Najbardziej uroczą istotę, jaką znam.

 

Mimo upływu lat moje uczucia nie zmieniają się ani trochę. Tym razem robię wszystko, by ją zatrzymać, ale kiedy wychodzą na jaw bolesne tajemnice sprzed lat, boję się, że ona znowu odejdzie…

 

Wróć do mnie to część pierwsza najnowszej serii romansów zatytułowanej THE ARROWOOD BROTHERS. Bohaterami tej czteroczęściowej opowieści są bracia Connor, Declan, Sean i Jacob Arrowoodowie. Po śmierci znienawidzonego ojca wracają w rodzinne strony, by wypełnić jego ostatnią wolę. Każdego z nich czeka konfrontacja z przeszłością i własnymi uczuciami. Każdy musi podjąć decyzję, która radykalnie odmieni jego życie.

RECENZJA

“Wróć do mnie” to pierwsza z czteroczęściowej serii książka, która opowiada losy najmłodszego z braci Arrowood – Connora. Mężczyzna właśnie zakończył służbę w wojsku i teraz zastanawia się co robić dalej, kiedy okazuje się, że jego ojciec zmarł i musi wrócić w znienawidzone przez siebie domowe strony na pogrzeb.

Connor wraz z braćmi ma nadzieję szybko załatwić sprawy związane z pochówkiem i testamentem. Jednakże ojciec postanowił przepisać gospodarstwo na synów pod pewnym warunkiem, który wymaga od braci dłuższego pobytu w rodzinnym domu. Connor ma jako pierwszy odbyć swój pobyt w domu, a w trakcie prac remontowych natyka się na niespodziewanego gościa w domku na drzewie, który zrobił z braćmi w młodości.

– Jak brzmi jedna prawda o strzale?
– Nie wypuścisz strzały, póki nie napniesz łuku.
– A dlaczego to takie ważne?
– Bo jeśli nie napniesz łuku, nigdy nie ruszy naprzód, a przeznaczeniem strzały jest lecieć przed siebie.

Na drzewku spotyka córkę sąsiadki, która okazuje się piękną nieznajomą. Ellie jest kobietą, z którą spędził niezapomnianą noc osiem lat wcześniej, jednakże teraz jest ona żoną i matką, więc sprawy się bardzo skomplikowały na samym starcie pojednania głównych bohaterów.

Książka Corrine Michaels jest zarówno lekką jak i ciężką książką, ponieważ oprócz historii miłosnej poruszane są watki straty, przemocy domowej, problemów zdrowotnych, czy też związanych z tym zmian planów życiowych.

Łatwo patrzeć na to w ten sposób, obwiniać się, albo zastanawiać, co by było gdyby, ale dokonujemy wyborów, które uważamy za najlepsze w konkretnym momencie. Wszyscy czegoś żałujemy.

Losy Ellie i Connora pokazują jak wielki wpływ na człowieka mają zdarzenia z przeszłości, oraz co robią z daną osobą wyrzuty sumienia. O ile zbiegi okoliczności dotyczące tego, jak losy głównych bohaterów się ze sobą krzyżowały na przestrzeni lat, nie są w  moim odczuciu bardzo prawdopodobne, o tyle samą historię czytało mi się bardzo dobrze (pochłonęłam ją w niecałe dwa dni w okresie świąt). Aczkolwiek z góry ostrzegam, że osoby, które nie przepadają za momentami przesłodzonego romantyzmu, mogą mieć drobne problemy z tą książką. Sama przyznam, że część z tych romantycznych wyznań Connora nie do końca mi pasowały, bo bardziej brzmiały jak coś co kobieta chciałaby usłyszeć, niż coś co mężczyzna faktycznie by kobiecie wyznał w prawdziwym życiu.

Uważam, że historia stworzona przez Corinne Michales świetnie radzi sobie z tym, że aby żyć dniem dzisiejszym i myśleć o przyszłości, najpierw musimy poradzić sobie z naszą przeszłością i zaakceptować, że nie na wszystko mamy wpływ, nie ponosimy odpowiedzialności za każde jedno zdarzenie, w którym braliśmy udział tylko dlatego, że znaleźliśmy się w złym miejscu, o złej porze.

Dotąd żyłam w czarno- białej rzeczywistości i nagle weszłam w strefę pełnych barw, w której jaskrawość życia jest wręcz oślepiająca

Książkę “Wróć do mnie” oceniam na 8/10, już niedługo podzielę się z Wami moją opinią, co do drugiej części – “Zawalcz o mnie”, którą to też przeczytałam zaraz po przeczytaniu pierwszego tomu, bo tak bardzo wciągnęłam się w losy braci Arrowood 😀

Moja ocena książki “Wróć do mnie” – 8/10
8/10

Przydatne linki:

Profil autorki Corinne Michaels – Instagram.

Profil autorki Corinne Michaels  – Facebook.

Link do książki – Lubimy Czytać.

Link do książki – strona wydawnictwa.

Profil Wydawnictwa Muza – Facebook.

Profil Wydawnictwa Muza – Instagram.

Strona Wydawnictwa Muza – KLIK.

Udostępnij wpis na:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on pinterest
Pinterest
Share on print
Print

Dodaj komentarz

14.”Więzień namiętności” Monika Magoska-Suchar

Przebywający w więzieniu były agent służb specjalnych, Thomas Anderson otrzymuje od swojego dawnego szefa propozycję nie do odrzucenia – ułaskawienie w zamian za szpiegowanie milionera, zakulisowo rządzącego polską polityką. By wykonać misję, Thomas wciela się w rolę ochroniarza córki bogacza.
Młoda, ponętna i bardzo niezależna dziewczyna szybko zawraca mu w głowie. U boku ukochanej mężczyzna odkrywa brudne interesy jej ojca, a przy okazji znajduje odpowiedzi na dręczące go od lat pytania dotyczące własnej przeszłości. Tylko czy płomienne uczucie przetrwa, gdy zaczęło się od kłamstwa?

Czytaj więcej »

9. “Złamana lojalność” Cora Reilly

Fabiano od najmłodszych lat był wychowywany z myślą o tym, że pójdzie w ślady ojca i podobnie jak on zostanie consigliere w chicagowskim oddziale. Jednak tak się nie dzieje. Skazany na śmierć, ledwo żywy czternastoletni chłopak walczy o przetrwanie.
Mafijny świat jest jedynym, jaki zna, więc kiedy Fabiano spotyka Remo Falcome, stawia sobie nowy cel: stać się częścią innej rodziny mafijnej. Ale żeby tak się stało, musi na to zasłużyć.
I zasłuży – walcząc w klatkach i zyskując miano mężczyzny, którego trzeba się bać. W ten sposób delikatny Fabi odchodzi na zawsze. Jego miejsce zajmuje bezwzględny i bardzo niebezpieczny człowiek.
Leona pragnie zwyczajnego życia, z dala od matki narkomanki. Jednak gdy kobieta wpada w oko Fabiano Scuderiemu, jej marzenie pryska jak bańka mydlana.
Dla Fabiano liczy się tylko Camorra. Czy będzie gotowy zaryzykować wszystko, o co tak ciężko walczył?

Czytaj więcej »

28. “Zaopiekuj się mną” Helen J. Rolfe

Uczucia nie zawsze podążają oczywistymi ścieżkami…

Czy prawdziwa miłość zdarza się częściej niż raz w życiu? Maddie Kershaw wcale nie jest przekonana. W ataku terrorystycznym 11 września 2001 roku życie stracił chłopak, którego uważała za tego jedynego – jej wielka miłość. Od tamtej pory Maddie sądzi, że jedyne, co jej zostało, to wdawanie się w liczne romanse.

Pewnego dnia jednak na przyjęcie urodzinowe dla stulatki przez pomyłkę przywozi… erotyczny tort. To zdarzenie w zaskakujący sposób wywraca jej życie do góry nogami – na uroczystości poznaje Evana, mężczyznę, dzięki któremu znów zaczyna wierzyć, że w miłości i ona może dostać drugą szansę.

Evan Quinn jest zatwardziałym kawalerem, ale Maddie natychmiast wpada mu w oko. Do tego stopnia, że na pierwszej randce pozwala sobie na dużą dozę szczerości i przyznaje się, że być może choruje na raka jądra. I choć pragnie kobiety jak nikogo wcześniej, nie chce, żeby była z nim tylko z litości. A gdy na drodze do szczęścia zaczynają pojawiać się kolejne przeszkody, przekonuje się, że droga do miłości chyba nie jest taka prosta, jak uważał…

Ale czy pod australijskim słońcem “żyli długo i szczęśliwie” nie jest czymś, o co naprawdę warto walczyć?

Czytaj więcej »
Powrót do góry

New Report

Close