6. "Wigilijna przystań" Sylwia Trojanowska

 

 

Autorka – Sylwia Trojanowska

 

Tytuł – Wigilijna przystań

 

Wydawnictwo Czwarta Strona

 

Gatunek – literatura obyczajowa, romans

 

Data premiery – 30.10.2019

 

Liczba stron – 376

 

ISBN – 9788366431515

 
 

OPIS KSIĄŻKI OD WYDAWCY

 
 

Odwiedź wyjątkową przystań nad Bałtykiem i przeżyj niezapomniane Święta!

 

Kiedy świat wypełnia magiczna atmosfera, a w powietrzu unosi się zapach świerku i pierników, mieszkańcy nadmorskiego Niechorza rozpoczną świąteczne przygotowania. Przeszkodzą im tajemnice z przeszłości, które wyjdą na jaw w najmniej odpowiednim momencie, oraz kilka niespodziewanych zdarzeń. Czy mimo to wspólne spotkanie przy stole pogodzi ich i sprawi, że miłość zatriumfuje?

Święta to czas bycia razem, czas przebaczenia i radości. Spraw, aby trwał jak najdłużej!

 

 

RECENZJA

 

 

Losy bohaterów rozpoczynają się na około cztery tygodnie przed świętami. W ciągu tych tygodni czytelnik ma okazję poznać bohaterów, ich historie, jakie mają plany, oraz to jakie mają marzenia.

 

“Wigilijna przystań” przedstawia losy nauczycielki Klaudii i jej rodziny, jej uczennicy Mai wraz z jej rodziną, latarnika Hilarego, Malwiny prowadzącej dom dla kobiet w trudnej sytuacji życiowej. Każdy z tych bohaterów ma swoje rozterki, z którymi wiele osób może się utożsamiać.

 

Kłótnie z bliskimi osobami.

 

Wypadek.

 

Problemy zdrowotne.

 

Alkoholizm.

 

Przemoc domowa.

 

Nieodwzajemniona miłość.

 

Miłość odwzajemniona, ale która zastała bohaterów w złym momencie.

 

Rozłąka zakochanych.

 

Pojednanie zwaśnionych osób.

 

Te i wiele innych problemów znajdziecie na stronach powieści Sylwii Trojanowskiej. “Wigilijna przystań”, to moje pierwsze spotkanie z powieściami tej autorki i powiem Wam, że nie żałuję, że zabrałam się za tę pozycję. Jedyne czego żałuję, to to, że tak długo zwlekałam z zabraniem się za jej książkę.

 

 

Bardzo przypadło mi do gustu, że mimo mnogości bohaterów byłam w stanie łatwo zapamiętać kto kim jest, co często jest dla mnie problematyczne w trakcie czytania literatury obyczajowej. Powieść mimo, że lekka porusza momentami ciężkie tematy, ale też rzucając na nie trochę inne światło niżby można się tego spodziewać. Historie bohaterów wciągają, dzięki czemu książkę czyta się bardzo szybko. Uważam, że jest to idealna pozycja na te zimowe, śnieżne wieczory, które nareszcie nastały. “Wigilijną przystań” polecam każdemu miłośnikowi literatury obyczajowej z motywem świąt w tle.

 

 

 

Moja ocena “Wigilijnej przystani” – 9/10

 
 

“Wigilijną przystań” i inne książki świąteczne znajdziecie w księgarni internetowej selkar.pl.

 

Dodaj komentarz

Recenzje
Agniis<span class="bp-verified-badge"></span>

30. “Madly” Ava Reed

Ona, czyli June – pewna siebie i własnego uroku, śliczna, nieskazitelna, zawsze perfekcyjnie umalowana, bezczelna, zadziorna, chaotyczna.

On, czyli Mason – bogaty playboy, arogancki, nonszalancki, przemądrzały i twardy.

June pod skorupą twardzielki skrywa ogromną wrażliwość i równie wielki sekret, który jej zdaniem nigdy nie powinien ujrzeć światła dziennego. Dlaczego mężczyzna zainteresowany czymś więcej, niż tylko przygodą na raz, nie ma u niej szans?

Mason ma w nosie fakt, że June ciągle go spławia. Traktuje ich relację jak pełną napięcia grę, w której prędzej czy później wygra, bo on zawsze zwycięża. Pragnie czegoś więcej niż tylko spędzenia z June nocy. A June po raz pierwszy zastanawia się, co by się stało, gdyby zburzyła swoje mury…

Czytaj więcej »
Recenzje
Agniis<span class="bp-verified-badge"></span>

15. “Pamiętaj, że byłam” Beata Majewska

Dał słowo, że Weronika nie straci swojej rodziny, lecz okrutny los postanowił inaczej. Na oczach Nikity dziewczyna traci wszystko, co było najcenniejsze: rodzinę, własne dziecko, całe dotychczasowe życie, pamięć i świadomość. To on przyłożył rękę do nieszczęścia Weroniki, i teraz będzie musiał z tym żyć. Nikita szybko zapomni, bo ich ścieżki się rozejdą, a jego serce już dawno zmieniło się w kamień, lecz to nie koniec tej historii. Czasami największa miłość, to ta, która nie miała prawa się wydarzyć…

Czytaj więcej »
Recenzje
Agniis<span class="bp-verified-badge"></span>

20. “Psoriasis vulgarna” Arkadiusz Kasprzak

Łukasz Wilk to młody chłopak z warszawskiej Pragi, chorujący od dziecka na łuszczycę. Kompleksy i poczucie niższości, spowodowane przewlekłą chorobą, sprawiają, że nie potrafi ułożyć sobie życia i stworzyć stałego związku. Ciągłe pobyty na oddziale dermatologicznym sprawiają, że traktuje to miejsce jak drugi dom. Wszystko zmienia się, gdy pewnego dnia poznaje tajemniczą Lucy. Los wówczas daje mu szansę, by powstrzymać chorobę, realizować pasję i całkowicie odmienić swoje życie. Czy będzie w stanie ją wykorzystać?

Czytaj więcej »
Powrót do góry

New Report

Close