6. "Wigilijna przystań" Sylwia Trojanowska

 

 

Autorka – Sylwia Trojanowska

 

Tytuł – Wigilijna przystań

 

Wydawnictwo Czwarta Strona

 

Gatunek – literatura obyczajowa, romans

 

Data premiery – 30.10.2019

 

Liczba stron – 376

 

ISBN – 9788366431515

 
 

OPIS KSIĄŻKI OD WYDAWCY

 
 

Odwiedź wyjątkową przystań nad Bałtykiem i przeżyj niezapomniane Święta!

 

Kiedy świat wypełnia magiczna atmosfera, a w powietrzu unosi się zapach świerku i pierników, mieszkańcy nadmorskiego Niechorza rozpoczną świąteczne przygotowania. Przeszkodzą im tajemnice z przeszłości, które wyjdą na jaw w najmniej odpowiednim momencie, oraz kilka niespodziewanych zdarzeń. Czy mimo to wspólne spotkanie przy stole pogodzi ich i sprawi, że miłość zatriumfuje?

Święta to czas bycia razem, czas przebaczenia i radości. Spraw, aby trwał jak najdłużej!

 

 

RECENZJA

 

 

Losy bohaterów rozpoczynają się na około cztery tygodnie przed świętami. W ciągu tych tygodni czytelnik ma okazję poznać bohaterów, ich historie, jakie mają plany, oraz to jakie mają marzenia.

 

“Wigilijna przystań” przedstawia losy nauczycielki Klaudii i jej rodziny, jej uczennicy Mai wraz z jej rodziną, latarnika Hilarego, Malwiny prowadzącej dom dla kobiet w trudnej sytuacji życiowej. Każdy z tych bohaterów ma swoje rozterki, z którymi wiele osób może się utożsamiać.

 

Kłótnie z bliskimi osobami.

 

Wypadek.

 

Problemy zdrowotne.

 

Alkoholizm.

 

Przemoc domowa.

 

Nieodwzajemniona miłość.

 

Miłość odwzajemniona, ale która zastała bohaterów w złym momencie.

 

Rozłąka zakochanych.

 

Pojednanie zwaśnionych osób.

 

Te i wiele innych problemów znajdziecie na stronach powieści Sylwii Trojanowskiej. “Wigilijna przystań”, to moje pierwsze spotkanie z powieściami tej autorki i powiem Wam, że nie żałuję, że zabrałam się za tę pozycję. Jedyne czego żałuję, to to, że tak długo zwlekałam z zabraniem się za jej książkę.

 

 

Bardzo przypadło mi do gustu, że mimo mnogości bohaterów byłam w stanie łatwo zapamiętać kto kim jest, co często jest dla mnie problematyczne w trakcie czytania literatury obyczajowej. Powieść mimo, że lekka porusza momentami ciężkie tematy, ale też rzucając na nie trochę inne światło niżby można się tego spodziewać. Historie bohaterów wciągają, dzięki czemu książkę czyta się bardzo szybko. Uważam, że jest to idealna pozycja na te zimowe, śnieżne wieczory, które nareszcie nastały. “Wigilijną przystań” polecam każdemu miłośnikowi literatury obyczajowej z motywem świąt w tle.

 

 

 

Moja ocena “Wigilijnej przystani” – 9/10

 
 

“Wigilijną przystań” i inne książki świąteczne znajdziecie w księgarni internetowej selkar.pl.

 

Dodaj komentarz

Recenzje
Agniis<span class="bp-verified-badge"></span>

26. “To nie jest do diabła love story. Skin Deep” Julia Biel

Kontynuacja poczytnej serii dla młodzieży To nie jest, do diabła, love story. Kolejny tom cyklu o Poznaniu, który można czytać niezależnie od poprzednich – o innej bardzo wybuchowej parze!
Wera ma żal do losu, że wiele lat temu wydrapał jej głębokie rany – dosłownie i w przenośni.
Aleks uważa, że okrutny los pozbawił go wszystkiego.
Wera niewątpliwie jest mistrzynią w stosowaniu uników. Ludzie, rzeczy, emocje – umiejętne omijanie wszelkich komplikacji to jej specjalność. Pewnego dnia jednak z opresji ratuje ją rycerz w lśniącej zbroi. No dobra, Aleks nie jest rycerzem i nie ma zbroi, i w zasadzie jest całkowitym przeciwieństwem rycerza. Ma w sobie natomiast ogromne pokłady złości.
Przypadkowe odkrycie skrywanej przez Werę tajemnicy sprawi, że Aleks w czarujący sposób spróbuje przekonać dziewczynę, że czasem warto zabrudzić krew tuszem, żeby oczyścić serce i głowę.
A Ella i Jonasz? Powrócą.
Czy można zabliźnić rany? I zatuszować przeszłość? Love story niejedno ma oblicze…

Czytaj więcej »
Recenzje
Agniis<span class="bp-verified-badge"></span>

20. “Psoriasis vulgarna” Arkadiusz Kasprzak

Łukasz Wilk to młody chłopak z warszawskiej Pragi, chorujący od dziecka na łuszczycę. Kompleksy i poczucie niższości, spowodowane przewlekłą chorobą, sprawiają, że nie potrafi ułożyć sobie życia i stworzyć stałego związku. Ciągłe pobyty na oddziale dermatologicznym sprawiają, że traktuje to miejsce jak drugi dom. Wszystko zmienia się, gdy pewnego dnia poznaje tajemniczą Lucy. Los wówczas daje mu szansę, by powstrzymać chorobę, realizować pasję i całkowicie odmienić swoje życie. Czy będzie w stanie ją wykorzystać?

Czytaj więcej »
Recenzje
Agniis<span class="bp-verified-badge"></span>

28. “Zaopiekuj się mną” Helen J. Rolfe

Uczucia nie zawsze podążają oczywistymi ścieżkami…

Czy prawdziwa miłość zdarza się częściej niż raz w życiu? Maddie Kershaw wcale nie jest przekonana. W ataku terrorystycznym 11 września 2001 roku życie stracił chłopak, którego uważała za tego jedynego – jej wielka miłość. Od tamtej pory Maddie sądzi, że jedyne, co jej zostało, to wdawanie się w liczne romanse.

Pewnego dnia jednak na przyjęcie urodzinowe dla stulatki przez pomyłkę przywozi… erotyczny tort. To zdarzenie w zaskakujący sposób wywraca jej życie do góry nogami – na uroczystości poznaje Evana, mężczyznę, dzięki któremu znów zaczyna wierzyć, że w miłości i ona może dostać drugą szansę.

Evan Quinn jest zatwardziałym kawalerem, ale Maddie natychmiast wpada mu w oko. Do tego stopnia, że na pierwszej randce pozwala sobie na dużą dozę szczerości i przyznaje się, że być może choruje na raka jądra. I choć pragnie kobiety jak nikogo wcześniej, nie chce, żeby była z nim tylko z litości. A gdy na drodze do szczęścia zaczynają pojawiać się kolejne przeszkody, przekonuje się, że droga do miłości chyba nie jest taka prosta, jak uważał…

Ale czy pod australijskim słońcem “żyli długo i szczęśliwie” nie jest czymś, o co naprawdę warto walczyć?

Czytaj więcej »
Powrót do góry

New Report

Close