19. "Truly" Ava Reed


Autorki – Ava Reed
Tytuł – Truly Seria – In Love (tom 1) Wydawnictwo Jaguar Gatunek – literatura obyczajowa, romans Data premiery – 13.01.2021 Liczba stron – 360 ISBN – 9788376869414

OPIS KSIĄŻKI OD WYDAWNICTWA

Trzy powieści opowiadają trzy wspaniałe historie miłosne.


Pierwsza z nich to historia Andie Evans i Lane Coopera, która dotyczy poszukiwania tożsamości i walki z poczuciem winy.

 

Andie nie ma za wiele pieniędzy, za to wielkie plany na przyszłość. Przyjeżdża do Seattle, na studia, które rozpoczęła już Jude, jej przyjaciółka. Dziewczyny marzą o założeniu w przyszłości własnej firmy, ale na razie trzeba postudiować i jakoś zarobić na życie. Już pierwszego wieczoru Andy idzie z przyjaciółką do modnego wśród studentów klubu Mason’s, gdzie podobno szukają kogoś do pracy. Wspomina o tym sympatycznemu barmanowi, który informuje o sprawie swojego szefa.

 

June, atrakcyjna, pewna siebie, nie znosi natrętnych facetów. Gdy jeden z nich nie daje za wygraną i próbuje rozpocząć rozmowę, postępuje jak bohaterka najbardziej kiczowatych komedii romantycznych, czyli wylewa mu drinka na koszulę. Celowo.

 

Sprawa się nieco komplikuje, gdy okazuje się, że rzekomy natręt to właściciel klubu, który podszedł do dziewczyn, chcąc zaproponować jednej z nich pracę. Koniec końców Andie zostaje barmanką.

 

Andie i Cooper, drugi barman, pracują razem i szybko zaczyna się między nimi klasyczna gra w przyciąganie i odpychanie. Ale Andie dostrzega w pewnym momencie, że świat Coopera jest silnie potrzaskany… Dlaczego?

RECENZJA

“Truly” Avy Reed jest pierwszym tomem trylogii “In Love”, który w Polsce wydawana jest przez Wydawnictwo Jaguar (wszystkie linki do książki, social mediów autorki i wydawnictwa znajdziecie pod recenzją). Głównymi bohaterami tej części są Andie i Cooper.

Andie po dość ciężkich przeżyciach rodzinnych w końcu dociera do Seattle, gdzie razem z przyjaciółką June postanowiły zacząć studia, aby następnie wspólnie założyć firmę organizującą wszelkiego rodzaju przyjęcia.

Cooper pracuje w barze swojego kolegi z dzieciństwa Masona, w którym to poznaje Andie. Dziewczyna przyszła do niego z June, aby uczcić pierwszy dzień w nowym mieście. Nie spodziewała się jednak, że pomimo dość nietypowego początku znajomości, Mason zatrudni ją w swoim barze.

W pierwszej chwili Cooper sprawia wrażenie chłodnego, momentami odrobinę wrednego faceta, który nie jest zadowolony z tego, że Andie została jego nową koleżanką z pracy. Jednak w miarę czytania książki dowiadujemy się, że za jego zachowaniem kryje się bardzo ciężka historia z przeszłości dotycząca jego siostry Zoey.

Jako, że nie chcę spoilerować Wam tego, co wydarzyło się Zoey, dlatego o tych zdarzeniach napiszę poniżej. Jeśli spoilery Ci nie straszne, to rozwiń akapit “Historia Zoey”. Jednak jeśli nie chcesz żadnych spoilerów, to pomiń tą część.

To co spotkało siostrę Coopera jest bardzo ciężkim tematem. Używanie wątków takiego kalibru w książkach zawsze musi być bardzo przemyślane. To, że do wykorzystania na tle seksualnym Zoey wyglądało tak, a nie inaczej wyjaśnia czemu Cooper bywa chłodny, albo zdystansowany. Jednocześnie żałuję, że autorka nie dała czytelnikowi możliwości poznania Zoey, ponieważ uważam, że jej historia, to jak sobie poradziła po gwałcie mogłoby wnieść coś niesamowitego do książki. Dlatego mam głęboką nadzieję, że któraś z następnych dwóch części serii “In Love” będzie dotyczyła Zoey, aby pokazać, że życie po gwałcie jest możliwe i w jaki sposób po tak traumatycznych zdarzeniach dochodzą do siebie.

 

Nieważne, jak bardzo chce się być silnym i odważnym, czasami trzeba ulec i czasami, nawet jeśli to irracjonalne, dopada cię strach i niepokój. Fakt, że wtedy pozwalasz sobie pomóc, to nie słabość, podobnie jak nie jest słabością szukanie pomocy.

W “Truly” podobało mi się to, że bohaterowie stopniowo dochodzili do tego, co czują do siebie nawzajem. Nie sądzę, aby natychmiastowa miłość była czymś realnym w ich przypadku, w szczególności biorąc pod uwagę ich dotychczasowe przeżycia. Pomimo tego, że książka nie była przeładowana wspólnymi scenami Andie i Coopera, to to ile czasu wspólnie spędzali w i poza pracą sprawił, że nawet przez chwilę nie miałam wątpliwości, że ich wzajemne uczucia, to coś więcej niż zwykłe pociąganie.

Jedyne skojarzenie jakie miałam czytając “Truly” do innej książki, było “50 twarzy Greya”. Jednakże nie z tych powodów, o których myślisz! Po prostu kiedy Andie kilka, albo i kilkanaście razy wspominała o swoim wewnętrznym detektywie Monku, to cały czas myślałam o Anie i jej wewnętrznej bogini 😂

Andie, chcesz tu zostać dlatego, że tak jest łatwiej, czy dlatego, że tak jest lepiej? To wielka różnica. Pierwszego wybory kiedyś pożałujesz, drugi pozwoli ci rozwinąć skrzydła.

Czytając powieść Avy Reed brakowało mi mocniejszego zagłębienia się w przeszłość bohaterów, może trochę więcej scen i dialogów z rodziną głównych bohaterów. W kontekście Coopera bardzo by to pomogło, ponieważ bez nich jego historia, przeszłość, wydaje się bardziej wymuszona, co piszę z bólem serca, jeśli mam być szczera. Uważam, że pomysł na książkę był dobry, ale brakuje mi w niej czegoś, co by dopełniło całą historię.

Mimo to “Truly” oceniam na 7/10, ponieważ czytało mi się ją przyjemnie (w jeden wieczór ją pochłonęłam, co zapewne część z Was wie z mojego Instagrama :D). Nie było momentów, gdzie chciałam rzucić książką, albo czytnikiem w ścianę ze złości na bohaterów, czy też najzwyczajniej w świecie przestać ją czytać. Bohaterów polubiłam i nie mogę się doczekać kolejnych części, w których mam nadzieję, że poznamy historię Zoey, June i Masona, a może i Dylana. Kto wie? 😀

Moja ocena książki “Truly” – 7/10
7/10

Przydatne linki:

Profil autorki Avy Reed – Instagram.

Profil autorki Avy Reed – Facebook.

Strona autorki Avy Reed – KLIK.

Link do książki – Lubimy Czytać.

Link do książki – strona wydawnictwa.

Profil Wydawnictwa Jaguar – Facebook.

Profil Wydawnictwa Jaguar – Instagram.

Strona Wydawnictwa Jaguar – KLIK.

Udostępnij wpis na:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on pinterest
Pinterest
Share on print
Print

Dodaj komentarz

22. “Solo” Anna Dan

Datka jest twarda jak stal i krucha jak szkło. Solo nosi czarny pas i rwie się do walki. Wydaje się, że mają wspólnego przeciwnika. Lecz czy nie stanowią przeciwników dla siebie nawzajem?

Datka do życia podchodzi z dystansem i sarkazmem i do wszystkiego potrzebuje danych, dużo danych. Jej dwaj przyjaciele, Freax i Gnom, to geniusze informatyczni i cała jej rodzina. Sens jej życiu nadają praca i mordercze treningi oraz przekonanie, że już nigdy nic jej nie zaskoczy. Kiedy na jej drodze staje czujny, nieufny i niebezpieczny Solo, dziewczyna wplątuje się w coś, czego nie potrafi zrozumieć. Solo nosi w sobie gniew i ani na chwilę nie zdejmuje maski zabijaki. Datka czuje, że pod tą maską kryje się coś innego, jednak najpierw musi dopaść własne demony, zanim one dopadną ją – albo zanim dopadnie ją miłość.

Nie dajcie się zwieść lekkiemu stylowi i dowcipnym dialogom. W książce płynie krew, pot i łzy. To historia, która wnika głęboko pod skórę, żeby mocno poruszyć od wewnątrz.

Czy można wygrać samotne starcie z całym światem, jeśli pozna się zasady walki? Jak rozbroić tykającą bombę, jeśli tą bombą jesteś TY?

Czytaj więcej »

17. “Rywale” Vi Keeland

Bezcenny hotel, dwie zwaśnione rodziny i pożądanie silne jak nienawiść.

Nasi dziadkowie rozpoczęli tę wojnę, gdy z najlepszych przyjaciół stali się największymi rywalami biznesowymi w historii. A wszystko za sprawą kobiety, ich partnerki w interesach, którą obaj kochali, lecz żaden nie zdobył jej serca. Nasi ojcowie kontynuowali tę rodzinną tradycję. A potem zrobiliśmy to ja i Weston. Pewnie trwałoby to nadal, gdyby dawna ukochana naszych dziadków nie umarła i nie zostawiła im w spadku jednego z najcenniejszych hoteli świata.

I tak oto jesteśmy tu razem. Zamknięci. Dwoje zaciekłych rywali. Ogień i woda. Próbujemy posprzątać bałagan, który odziedziczyliśmy po przodkach, i się przy tym nie pozabijać. Mamy tę wojnę w genach. Jest tylko jeden problem – im bardziej ze sobą walczymy, tym mocniej pragniemy siebie nawzajem.

Czytaj więcej »

21. “Wróć do mnie” Corinne Michaels

JEDNA NOC SPRZED OŚMIU LAT NA ZAWSZE ODMIENIŁA JEGO ŻYCIE

Ocaliła mnie tamtej nocy osiem lat temu.

Żadnych imion.

Żadnych obietnic.

Tylko dwoje nieszczęśliwych ludzi, desperacko pragnących ukoić swój ból i żal.

Rankiem zniknęła i zabrała z sobą cząstkę mnie. Tego dnia pojechałem na obóz dla rekrutów. Przysiągłem sobie, że nigdy nie wrócę do Pensylwanii.

Wracam tam jednak, by pochować znienawidzonego ojca. Liczę, że razem z braćmi pozbędę się zaniedbanej farmy pełnej złych wspomnień, które chciałem wyprzeć z pamięci.

I wtedy odnajduję JĄ. Jeszcze piękniejszą niż zapamiętałem. Ma dziecko. Najbardziej uroczą istotę, jaką znam.

Mimo upływu lat moje uczucia nie zmieniają się ani trochę. Tym razem robię wszystko, by ją zatrzymać, ale kiedy wychodzą na jaw bolesne tajemnice sprzed lat, boję się, że ona znowu odejdzie…

Wróć do mnie to część pierwsza najnowszej serii romansów zatytułowanej THE ARROWOOD BROTHERS. Bohaterami tej czteroczęściowej opowieści są bracia Connor, Declan, Sean i Jacob Arrowoodowie. Po śmierci znienawidzonego ojca wracają w rodzinne strony, by wypełnić jego ostatnią wolę. Każdego z nich czeka konfrontacja z przeszłością i własnymi uczuciami. Każdy musi podjąć decyzję, która radykalnie odmieni jego życie.

Czytaj więcej »
Powrót do góry

New Report

Close