5. "Najlepsza oferta" Georgia Le Carre


Autorka
– Georgia Le Carre

 

Tytuł – Najlepsza oferta

 

Wydawnictwo Kobiece / Niegrzeczne Książki

 

Gatunek – Literatura obyczajowa, romans, erotyk

 

Data premiery – 20.01.2021

 

Liczba stron – 312

 

ISBN – 9788366718326

OPIS KSIĄŻKI OD WYDAWCY

 

 

Po śmierci ojca Freya i jej matka stały się bankrutkami. Za chwilę stracą dach nad głową, a Freya będzie zmuszona porzucić studia. Wyjściem z tej beznadziejnej sytuacji może być… wystawienie swojego dziewictwa na licytację w klubie Błękitny Motyl. Jego członkowie, obrzydliwe bogaci faceci, są w stanie zapłacić tysiące funtów za noc z dziewicą. Choć Freya nie tak wyobrażała sobie swój pierwszy raz, rozumie, że czas porzucić dziecięce sny.

 

Dla ratowania rodziny zrobi wszystko, ale nie wie jeszcze, czym naprawdę okaże się dla niej najlepsza oferta.

 

 

 

RECENZJA

 

 

Freya to młoda dziewczyna, która przechodzi najgorszy okres w swoim życiu. Rok po śmierci ojca znajduje się wraz z matką w tragicznej sytuacji finansowej. Ich sklep jest na skraju bankructwa, komornicy grożą eksmisją oraz istnieje duże ryzyko tego, że Freya będzie musiała porzucić studia, aby pomóc matce wyjść z tej tragicznej sytuacji.

 

Podczas gdy główna bohaterka zastanawia się co zrobić, aby nie stracić wszystkiego, na jej drodze pojawia się oferta jedyna w swoim rodzaju. A mianowicie, jeśli wystawi swoje dziewictwo na licytacji, to wraz z mamą będzie miała spore szanse wyjść na prostą. Rozważa wszystkie za i przeciw, ale kiedy widzi jak jej matka jest poniżana, to coś w niej pęka i postanawia zrobić wszystko co w jej mocy, aby nigdy więcej nie widzieć jej w takim stanie. Dlatego postanawia udać się na aukcję. Po aukcji okazuje się, że wylicytował ją Brent – miliarder, o którym marzą miliony kobiet. I tak oto rozpoczyna się historia miłosna głównych bohaterów…

 

Ale czy aby na pewno? Ja sama mam przez tą książkę konflikt wewnętrzny, ponieważ z jednej strony “Najlepszą ofertę” czyta się lekko i szybko. Z drugiej zaś strony myślę, że przykre jest to, że będąc w 2021 roku nadal czytamy książki, w których kobieta sama nie jest sobie w stanie poradzić w oparciu o swój intelekt, a jedynie posługując się swoim ciałem. Ja się pytam gdzie są książki, w których to kobieta jest tą silną bizneswoman, która doszła daleko dzięki swojemu uporowi i wiedzy?

 

Freya, mimo, że miła dziewczyna może wydawać się odrobinę płytka, ponieważ cały romans jej i Brenta opiera się na ich relacji finansowej. On płaci, ona bierze, a przy tym sypiają ze sobą. Można by powiedzieć, że każdy szczęśliwy. Aczkolwiek brakowało mi tutaj jakiegoś głębszego połączenia między bohaterami. Poza pociągiem seksualnym do siebie nawzajem nie potrafiłam zrozumieć na czym opiera się ich związek. Brakowało mi rozdziałów z perspektywy Brenta, ponieważ te, które zostały napisane niewystarczająco pomagały zajrzeć w całą sytuację, uczucia, rozmyślania z jego perspektywy.

 

Jako, że mam ten konflikt wewnętrzny między tym jak się czytało, a tym jakie mam odczucia co do tego, co przeczytałam postanowiłam rozbić moją ocenę na kilka czynników.

 

 

Ocena “Najlepszej oferty” jako erotyku – 8/10

 

 

Sceny miłosne napisane są ciekawie. Czyta się je bardzo dobrze, czuje się w nich tą chemię, która jest między bohaterami.

 

 

Ocena “Najlepszej oferty” jako romansu – 3/10

 

 

Jako, że sama nie wyznaję zasady, że życie intymne, czy też chemia między dwiema osobami wystarczy do tego, aby zbudować udany, szczęśliwy, przepełniony miłością związek, w szczególności kiedy rozpoczął się od płacenia za seks, to nie mogę z czystym sumieniem napisać, że jest to piękna powieść romantyczna.

 

 

Ocena “Najlepszej oferty” ogółem – 5/10

 

 

Ostatecznie polecę tę książkę tym czytelniczkom i czytelnikom, którzy nie mają problemu z tym, że główna bohaterka sprzedaje swoją cnotę. Jeśli lubicie dużo namiętnych scen, to “Najlepsza oferta” jak najbardziej Wam je zapewni. Jeśli zaś szukacie książki, w której główna bohaterka jest silną postacią kobiecą, która potrafi wykorzystać swój intelekt, a nie tylko ciało, to ta książka niestety Was rozczaruje.

 

Więcej informacji o książce “Najlepsza oferta” Gerogii Le Carre znajdziecie na stronie Wydawnictwa Kobiecego – KLIK.

Dodaj komentarz

Recenzje
Agniis<span class="bp-verified-badge"></span>

18. “Midnight Chronicles. Moc Amuletu” Bianca Iosivoni i Laura Kneidl

449 zbiegłych dusz. 449 dni, żeby posłać je z powrotem do krainy umarłych. Łowczyni duchów Roxy wie, że to misja praktycznie niewykonalna. Jej dni zdają się więc policzone. Dlatego nie jest jej na rękę, że musi mieć na oku tajemniczego Shawa, który był opętany i od tamtej pory nic nie pamięta. Szczególnie że z każdą chwilą, którą ze sobą spędzają, iskrzy między nimi coraz wyraźniej. A przez to Roxy może stracić nie tylko serce, lecz także życie…

Czytaj więcej »
Recenzje
Agniis<span class="bp-verified-badge"></span>

27. “Angry God” L.J. Shen

Każde zło ma swoje źródło.

Czy miłość odwróci jego bieg? A może pozostaje już tylko zemsta? Vaughn Spencer to niekwestionowany król All Saints High. Zbuntowany, egocentryczny, pełen agresji. Łamie kolejne serca, nosy i reguły, a jego wściekłość staje się legendarna. Jest zachwycający, ale w jego sercu czai się mrok.

Lenora jest jedyną dziewczyną w szkole, która mu się sprzeciwia. Ich wzajemna nienawiść sięga czasów dzieciństwa, kiedy to Lenny odkryła tajemnicę Vaughna i o mało nie przypłaciła tego życiem.

Pech chce, że oboje trafiają do szkoły artystycznej w Anglii. Do miejsca, o którym mówi się, że jest nawiedzone. I nie są to tylko niesamowite opowieści powtarzane o zmroku przez lokalnych mieszkańców. Zamek Carlisle skrywa straszliwe tajemnice. Vaughn przybywa tam, by zabić duchy przeszłości, nie wie jednak, że ta droga prowadzi donikąd. Czy Lenora uratuje go, czy pogrąży?

Angry God to trzeci tom serii All Saints High, ale także samodzielna opowieść. Mroczna, niepokojąca, pełna żądz, odkrywająca korzenie grzechu i krzywd.

Czytaj więcej »
Recenzje
Agniis<span class="bp-verified-badge"></span>

16. “Obiecaj, że wrócisz” Beata Majewska

Dalsze losy bohaterów powieści “Zapomnij, że istniałem” i “Pamiętaj, że byłam”.
Wciągający romans obyczajowy z dodatkiem wątków sensacyjno-kryminalnych oraz szczyptą erotyki.

Bruno nie ma łatwego dzieciństwa. Kiedy jego ojciec ginie – głupią i przypadkową śmiercią, chłopak musi szybko wydorośleć. Gangsterzy są nieuchwytni, a policja zbyt szybko umarza śledztwo. Syn ofiary poprzysięga zemstę, pragnie odwetu nie tylko na gangsterach – sprawcach rodzinnej tragedii, lecz także na służbach.
Bruno pracuje dla wielu bossów, powoli zapisuje na swoim koncie kolejne głowy, swojej zemście podporządkuje całe życie. Nie ma w nim miejsca na rodzinę, dobrą pracę, a na pewno nie na miłość. Ta pojawia się znienacka, kiedy los stawia na drodze Brunona młodą Rosjankę. Wiera niczego się nie boi, bo też niczego nie ma do stracenia. Chociaż dopiero startuje w dorosłe życie, ona również zdążyła poznać jego gorzki smak. Nie zdaje sobie sprawy, że grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo: dziewczyna stanowi walutę w zatargu między gangsterami zza Buga, a Bruno jest pośrednikiem.
Jak skończy się ten deal? Czy miłość pokona zło? Przekonacie się sami, czytając trzecią – ostatnią – część bestsellerowej serii.

Czytaj więcej »
Powrót do góry

New Report

Close