Dodaj tu swój tekst nagłówka

Autorzy – Marie Kondo i Scott Sonenshein
  
Tytuł – Jak czerpać radość z pracy
 
Wydawnictwo Muza
 
Gatunek –Poradnik
 
Data premiery – 10.03.2021
 
Liczba stron – 304
 
ISBN – 9788328714557 

Opis od wydawcy

Japońska guru porządkowania teraz postanawia uprzątnąć bałagan nie tylko w naszych domach, ale również w pracy i naszym podejściu do niej. Pokazuje, jak doprowadzić do porządku biura i gabinety, a także dane cyfrowe, sieci kontaktów, czas pracy, podejmowanie decyzji i organizowanie zebrań, niematerialne aspekty działalności zawodowej.
 
Praktyczne wskazówki Scotta Sonensheina – psychologa organizacji oraz wykładowcę biznesu, którego Marie Kondo zaprosiła do współpracy – pomagają natomiast zorganizować życie zawodowe, osiągać sukcesy w pracy oraz zyskiwać motywację i zapał do budowania życia, jakiego się pragnie i – oczywiście – czerpać z tego radość.

Recenzja

Książka “Jak czerpać radość z pracy” jest lekkim poradnikiem, który ma na celu pomóc pracownikom przeróżnych firm w tym, aby praca nie była tylko smutnym obowiązkiem. Co prawda trzeba zaznaczyć, że pozycja ta jest najbardziej skierowana do osób, które pracują w biurze, w korporacjach, czy też pracowniach, w których to pracownik odpowiada za swoje miejsce pracy.
 
Marie Kondo i Scott Sonenshein w ciekawy sposób opisali doświadczenia zarówno swoje, jak i swoich klientów, znajomych, bliskich, aby pomóc zrozumieć, co z ich doświadczenia daje najlepsze efekty w kontekście zadowolenia z pracy. Okazuje się, że w dużej mierze nasza radość zależy nie tylko od tak oczywistych czynników jak wielkość wypłaty, czy inni współpracownicy. Na przestrzeni lat autorzy byli naocznymi świadkami tego, jaki wielki wpływ na ludzi ma uporządkowane biuro, biurko, czy nawet laptop.
 
Dzięki tej książce można dowiedzieć się w jaki sposób zabrać się do porządków, od czego zacząć, jak decydować co zostawić, a czego już nie potrzebujemy. Pod tym względem trzeba przyznać, że rady zawarte w “Jak czerpać radość z pracy? można wykorzystać także do uporządkowania swojego pokoju, a nawet całego mieszkania, ponieważ system KonMari ma bardzo przejrzyste zasady działania.
 
Na radach Scotta odnośnie zachowywania porządku strefy cyfrowej skorzystać mogą wszyscy pracownicy biurowi, ale też osoby prowadzące blogi. Jestem tego zdania, ponieważ autor mówi o tym jak segregować pliki, maile na swoim laptopie, jak powinien wyglądać dobrze zorganizowany pulpit komputera i wiele, wiele innych cennych rad. Sama zorientowałam się, że na moim dysku na pewno przydałoby się wprowadzenie jakiegoś systemu, dzięki któremu łatwo będzie mi znaleźć potrzebne pliki.
 
Jedyna rzecz, która odrobinę mi nie przypadła do gustu w metodzie KonMarie, to to, że autorka bardzo promuje pozbywanie się jak największej ilości rzeczy, co częściowo jest zrozumiałe, jeśli chodzi o stare dokumenty, czy przeróżne drobiazgi, które przez lata gromadzą się w biurku. Jednakże, jako osoba uwielbiająca czytać, a także przyznam to szczerze – kolekcjonować książki, nie wyobrażam sobie, żeby teraz ot tak pozbyć się większości moich książek, o czym autorka wprost pisała w jednym z rozdziałów.
 
Książka “Jak czerpać radość z pracy” zdecydowanie daje do myślenia. Mi na tyle mocno weszła do podświadomości, że w pewnym momencie w sobotę postanowiłam, dość spontanicznie, zabrać się za reorganizację mojej biblioteczki, tak żeby zapanował w niej większy ład. I przyznaję bez ogródek, bardzo cieszy on moje oko i faktycznie sprawił, że jakoś tak lepiej mi się spędza czas w pokoju, kiedy widzę jak książki z jednego wydawnictwa, albo jednego autora stoją koło siebie. Co więcej nie mogę się doczekać, kiedy będę wymieniała starą ławę, przy której aktualnie siedzę, pisząc tą recenzję, na nowe biurko, ponieważ będzie to idealna okazja do zastosowania metody KonMarie w moich czterech ścianach.
Moja ocena 9/10
9/10

„Jak czerpać radość z pracy” kupisz na:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Email
WhatsApp
0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Powrót na górę
0
Would love your thoughts, please comment.x