11. "Free Birds" Emilia Szelest

Agniis Czyta - Emilia Szelest "Free Birds"

Autorka – Emilia Szelest

 

Tytuł – Free Birds

 

Wydawnictwo Kobiece

 

Seria – Niegrzeczne Książki

 

Gatunek – literatura obyczajowa, romans

 

Data premiery – 27.01.2021

 

Liczba stron – 336

 

ISBN – 9788366718289

 

OPIS KSIĄŻKI OD WYDAWNICTWA

Skromna pisarka, zblazowany gwiazdor, hipnotyzujące Los Angeles i namiętność, która wywróci wszystko do góry nogami.
Życie Karoliny Nawrockiej nabiera rumieńców. Prawa do ekranizacji jednej z jej powieści zostały właśnie sprzedane, a ona leci aż do Los Angeles, by wziąć udział w pracach nad filmem. Na miejscu poznaje lidera zespołu The Free Birds, Alexa Morgana, który ma skomponować piosenkę przewodnią do filmu. Między młodą mężatką a sfrustrowaną gwiazdą rocka iskrzy od samego początku. Co wydarzy się, gdy tych dwoje, na skutek pewnej intrygi, spędzi tydzień w jednym pokoju hotelowym? Czy siedem wspólnych dni będzie początkiem wielkiego dramatu czy love story?

RECENZJA

„Free Birds” opowiada historię polskiej autorki Karoliny Nawrockiej, której książka doczekała się swojej adaptacji. W związku z tym poleciała do Los Angeles, aby pomóc w przygotowaniach do film. Jednym z etapów są negocjacje z zespołem, który ma nagrać przewodnią piosnkę do niego. Od samego początku powstaje ogromne napięcie między wokalistą zespołu Alexem Morganem, a autorką. W wyniku kilku zdarzeń kończą oni zamknięci na tydzień w jednym pokoju hotelowym, aby znaleźć wspólny język i stworzyć piosenkę.

 

Wspólny tydzień owocuje wieloma zmianami między głównymi bohaterami – przede wszystkim pod kątem ich uczuć do siebie nawzajem. Jednak jest pewien problem, który staje na przeszkodzie ich „i żyli długo i szczęśliwie”- mianowicie Karolina ma męża.

 

Jako czytelnik rzadko kiedy akceptuję wątki zdrady, chyba, że są naprawdę dobrze opisane. Na szczęście Emilia Szelest obrała taką wersję, którą jestem w stanie uznać za prawdopodobną, dzięki czemu fakt, iż Karolina była mężatką nie przeszkadzał mi. Uważam, iż to jak wyglądał związek Karoliny z mężem Piotrem niestety ma odzwierciedlenie w istniejących związkach w prawdziwym życiu. Dlatego też cieszę się, że został tak, a nie inaczej wykreowany przez autorkę.

 

Nie powinnaś się wstydzić tego, co czujesz. Nigdy. To właśnie uczucia sprawiają, że jesteśmy ludźmi.

 

Zatem co mi przeszkadzało? Otóż coś, co część czytelniczek uznaje pewnie za normalne w powieściach, czyli szybkie tempo rozwoju uczuć głównych bohaterów. Jestem świadoma, że jest to fikcja literacka, aczkolwiek po lekturze wielu książek doszłam do wniosku, że preferuję te, w których bohaterowie mają czas, żeby się w sobie zakochać. Wierzę, że istnieje miłość od pierwszego wejrzenia, ale w książkach wolę, żeby bohaterowie mieli faktycznie czas, żeby ustalić co do siebie czują, oprócz zazwyczaj dość oczywistego pociągu do drugiej osoby. Dzięki temu i czytelnik ma okazję być świadkiem rozwoju uczuć, zamiast tylko nagle stwierdzić, że już nagle bohaterowie się w sobie zakochali.

 

Sam proces zakochania jest prosty. Widzisz kogoś i ten ktoś ci się podoba. Ma ten uśmiech, te oczy, te ruchy… Łatwo jest się zakochać. Najtrudniejsza rzecz to tę miłość utrzymać, a ja zamierzałem się o to starać każdego dnia do końca mojego życia..

 

Mimo to przyznaję, że „Free Birds” czytało się bardzo przyjemnie. Były niektóre fragmenty, które odrobinę mnie nudziły, ale w dużej mierze książka idealnie nadaje się na lekką lekturę przy herbatce.

 

Jeśli chodzi zaś o sceny erotyczne, których można oczekiwać jako, że książka jest sygnowana przez Niegrzeczne Książki, to nie było ich wiele. Jednakże były napisane ciekawie, nie były zbyt wulgarne, czy zwyczajnie prymitywne.

 

“Free Birds” z czystym sercem mogę polecić miłośniczkom/miłośnikom romansów, którym nie przeszkadza za bardzo, kiedy bohaterowie szybko się w sobie zakochują. Dla mnie to niestety jest zbyt nierealistyczne, aczkolwiek wiem, że wiele osób lubi czytać książki właśnie dla tej nutki fantazji. Dodatkowo, jeśli nie masz nic przeciwko temu, że są pewne turbulencje na drodze do związku głównych bohaterów, których bardzo łatwo można było uniknąć, poprzez bardziej dojrzałe zachowania, to i ta książka nie powinna Cię zawieść.

Moja ocena książki “Free Birds” Emilii Szelest – 6.5/10
6.5/10

Przydatne linki:

 

Profil autorki Emilii Szelest – Instagram.

 

Profil autorki Emilii Szelest – Facebook.

 

“Free Birds” – Lubimy Czytać.

 

Profil Niegrzeczne Książki – Instagram.

 

Profil Niegrzeczne Książki – Facebook.

 

Profil Wydawnictwa Kobiecego – Instagram.

 

Profil Wydawnictwa Kobiecego – Facebook.

 

Strona Wydawnictwa Kobiecego – KLIK.

Udostępnij wpis na:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on pinterest
Pinterest
Share on print
Print

Dodaj komentarz

30. “Madly” Ava Reed

Ona, czyli June – pewna siebie i własnego uroku, śliczna, nieskazitelna, zawsze perfekcyjnie umalowana, bezczelna, zadziorna, chaotyczna.

On, czyli Mason – bogaty playboy, arogancki, nonszalancki, przemądrzały i twardy.

June pod skorupą twardzielki skrywa ogromną wrażliwość i równie wielki sekret, który jej zdaniem nigdy nie powinien ujrzeć światła dziennego. Dlaczego mężczyzna zainteresowany czymś więcej, niż tylko przygodą na raz, nie ma u niej szans?

Mason ma w nosie fakt, że June ciągle go spławia. Traktuje ich relację jak pełną napięcia grę, w której prędzej czy później wygra, bo on zawsze zwycięża. Pragnie czegoś więcej niż tylko spędzenia z June nocy. A June po raz pierwszy zastanawia się, co by się stało, gdyby zburzyła swoje mury…

Czytaj więcej »

29. “Kurs tańca dla niezakochanych” Nicola Yoon

Evie zwątpiła w miłość. A nawet zupełnie przestała w nią wierzyć, gdy pewnego dnia, spojrzawszy na całującą się parę, doznała… wizji! Zobaczyła początek owego romansu oraz jego smutny koniec. Cóż, nie każda miłość trwa wiecznie.
Gdy dziewczyna próbuje zrozumieć to przedziwne doświadczenie, niespodziewanie trafia do studia tańca, gdzie stawia pierwsze kroki na parkiecie, a zaraz potem rozpoczyna przygotowania do konkursu tanecznego. Jej partnerem zostaje X – przystojny, śmiały i pełen pasji chłopak. Wspólne chwile i gorące taneczne rytmy zmuszają Evie do zrewidowania poglądów… A przecież zakochania się absolutnie nie miała w planach! Bo czy miłość warta jest tak wielkiego ryzyka?

Czytaj więcej »

28. “Zaopiekuj się mną” Helen J. Rolfe

Uczucia nie zawsze podążają oczywistymi ścieżkami…

Czy prawdziwa miłość zdarza się częściej niż raz w życiu? Maddie Kershaw wcale nie jest przekonana. W ataku terrorystycznym 11 września 2001 roku życie stracił chłopak, którego uważała za tego jedynego – jej wielka miłość. Od tamtej pory Maddie sądzi, że jedyne, co jej zostało, to wdawanie się w liczne romanse.

Pewnego dnia jednak na przyjęcie urodzinowe dla stulatki przez pomyłkę przywozi… erotyczny tort. To zdarzenie w zaskakujący sposób wywraca jej życie do góry nogami – na uroczystości poznaje Evana, mężczyznę, dzięki któremu znów zaczyna wierzyć, że w miłości i ona może dostać drugą szansę.

Evan Quinn jest zatwardziałym kawalerem, ale Maddie natychmiast wpada mu w oko. Do tego stopnia, że na pierwszej randce pozwala sobie na dużą dozę szczerości i przyznaje się, że być może choruje na raka jądra. I choć pragnie kobiety jak nikogo wcześniej, nie chce, żeby była z nim tylko z litości. A gdy na drodze do szczęścia zaczynają pojawiać się kolejne przeszkody, przekonuje się, że droga do miłości chyba nie jest taka prosta, jak uważał…

Ale czy pod australijskim słońcem “żyli długo i szczęśliwie” nie jest czymś, o co naprawdę warto walczyć?

Czytaj więcej »
Powrót do góry

New Report

Close