11. "Free Birds" Emilia Szelest

Agniis Czyta - Emilia Szelest "Free Birds"

Autorka – Emilia Szelest

 

Tytuł – Free Birds

 

Wydawnictwo Kobiece

 

Seria – Niegrzeczne Książki

 

Gatunek – literatura obyczajowa, romans

 

Data premiery – 27.01.2021

 

Liczba stron – 336

 

ISBN – 9788366718289

 

OPIS KSIĄŻKI OD WYDAWNICTWA

Skromna pisarka, zblazowany gwiazdor, hipnotyzujące Los Angeles i namiętność, która wywróci wszystko do góry nogami.
Życie Karoliny Nawrockiej nabiera rumieńców. Prawa do ekranizacji jednej z jej powieści zostały właśnie sprzedane, a ona leci aż do Los Angeles, by wziąć udział w pracach nad filmem. Na miejscu poznaje lidera zespołu The Free Birds, Alexa Morgana, który ma skomponować piosenkę przewodnią do filmu. Między młodą mężatką a sfrustrowaną gwiazdą rocka iskrzy od samego początku. Co wydarzy się, gdy tych dwoje, na skutek pewnej intrygi, spędzi tydzień w jednym pokoju hotelowym? Czy siedem wspólnych dni będzie początkiem wielkiego dramatu czy love story?

RECENZJA

„Free Birds” opowiada historię polskiej autorki Karoliny Nawrockiej, której książka doczekała się swojej adaptacji. W związku z tym poleciała do Los Angeles, aby pomóc w przygotowaniach do film. Jednym z etapów są negocjacje z zespołem, który ma nagrać przewodnią piosnkę do niego. Od samego początku powstaje ogromne napięcie między wokalistą zespołu Alexem Morganem, a autorką. W wyniku kilku zdarzeń kończą oni zamknięci na tydzień w jednym pokoju hotelowym, aby znaleźć wspólny język i stworzyć piosenkę.

 

Wspólny tydzień owocuje wieloma zmianami między głównymi bohaterami – przede wszystkim pod kątem ich uczuć do siebie nawzajem. Jednak jest pewien problem, który staje na przeszkodzie ich „i żyli długo i szczęśliwie”- mianowicie Karolina ma męża.

 

Jako czytelnik rzadko kiedy akceptuję wątki zdrady, chyba, że są naprawdę dobrze opisane. Na szczęście Emilia Szelest obrała taką wersję, którą jestem w stanie uznać za prawdopodobną, dzięki czemu fakt, iż Karolina była mężatką nie przeszkadzał mi. Uważam, iż to jak wyglądał związek Karoliny z mężem Piotrem niestety ma odzwierciedlenie w istniejących związkach w prawdziwym życiu. Dlatego też cieszę się, że został tak, a nie inaczej wykreowany przez autorkę.

 

Nie powinnaś się wstydzić tego, co czujesz. Nigdy. To właśnie uczucia sprawiają, że jesteśmy ludźmi.

 

Zatem co mi przeszkadzało? Otóż coś, co część czytelniczek uznaje pewnie za normalne w powieściach, czyli szybkie tempo rozwoju uczuć głównych bohaterów. Jestem świadoma, że jest to fikcja literacka, aczkolwiek po lekturze wielu książek doszłam do wniosku, że preferuję te, w których bohaterowie mają czas, żeby się w sobie zakochać. Wierzę, że istnieje miłość od pierwszego wejrzenia, ale w książkach wolę, żeby bohaterowie mieli faktycznie czas, żeby ustalić co do siebie czują, oprócz zazwyczaj dość oczywistego pociągu do drugiej osoby. Dzięki temu i czytelnik ma okazję być świadkiem rozwoju uczuć, zamiast tylko nagle stwierdzić, że już nagle bohaterowie się w sobie zakochali.

 

Sam proces zakochania jest prosty. Widzisz kogoś i ten ktoś ci się podoba. Ma ten uśmiech, te oczy, te ruchy… Łatwo jest się zakochać. Najtrudniejsza rzecz to tę miłość utrzymać, a ja zamierzałem się o to starać każdego dnia do końca mojego życia..

 

Mimo to przyznaję, że „Free Birds” czytało się bardzo przyjemnie. Były niektóre fragmenty, które odrobinę mnie nudziły, ale w dużej mierze książka idealnie nadaje się na lekką lekturę przy herbatce.

 

Jeśli chodzi zaś o sceny erotyczne, których można oczekiwać jako, że książka jest sygnowana przez Niegrzeczne Książki, to nie było ich wiele. Jednakże były napisane ciekawie, nie były zbyt wulgarne, czy zwyczajnie prymitywne.

 

“Free Birds” z czystym sercem mogę polecić miłośniczkom/miłośnikom romansów, którym nie przeszkadza za bardzo, kiedy bohaterowie szybko się w sobie zakochują. Dla mnie to niestety jest zbyt nierealistyczne, aczkolwiek wiem, że wiele osób lubi czytać książki właśnie dla tej nutki fantazji. Dodatkowo, jeśli nie masz nic przeciwko temu, że są pewne turbulencje na drodze do związku głównych bohaterów, których bardzo łatwo można było uniknąć, poprzez bardziej dojrzałe zachowania, to i ta książka nie powinna Cię zawieść.

Moja ocena książki “Free Birds” Emilii Szelest – 6.5/10
6.5/10

Przydatne linki:

 

Profil autorki Emilii Szelest – Instagram.

 

Profil autorki Emilii Szelest – Facebook.

 

“Free Birds” – Lubimy Czytać.

 

Profil Niegrzeczne Książki – Instagram.

 

Profil Niegrzeczne Książki – Facebook.

 

Profil Wydawnictwa Kobiecego – Instagram.

 

Profil Wydawnictwa Kobiecego – Facebook.

 

Strona Wydawnictwa Kobiecego – KLIK.

Udostępnij wpis na:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on pinterest
Pinterest
Share on print
Print

Dodaj komentarz

24. “Siostra gwiazd” Marah Woolf

Pierwszy tom cyklu Trzy czarownice.

Moce, żywioły, demony i krucha dziewczyna. Opowieść o sile miłości.

We Francji, w magicznym lesie, znajduje się przejście, przez które demony mogą przenikać do świata ludzi. Nad tym, żeby tak się nie stało, czuwa Loża i jej Wielki Mistrz, magowie od pokoleń, spadkobiercy króla Artura, który zawarł przed wiekami pakt z demonami, aby uratować ludzi.

Trzy siostry, czarownice, decyzją Wielkiego Mistrza zostają wysłane na Wyspy Brytyjskie do zaprzyjaźnionej Kongregacji, gdy najmłodsza z nich zostaje ukąszona przez sylfidę. Dziewczynę uratować mogą jedynie uzdrowiciele z wysp.
Gdy po dwóch latach Vianne w końcu odzyskuje zdrowie, siostry wracają do Francji w towarzystwie tajemniczego Asha. Mają dowiedzieć się, czy nowy Wielki Mistrz Loży, Ezra, wielka miłość Vianne, nie przeszedł na stronę demonów. Nie wiedzą, że Ash ma jeszcze dodatkowe zadanie…
Tak rozpoczyna się ta historia, opowieść o Vianne, która musi wydorośleć. W tle politycznych machinacji Asha i Ezry pojawia się miłość, tak skomplikowana jak świat, w którym się rodzi.
Tymczasem Kongregacja czarodziejów dobija z królem demonów własnego targu, w czym niebagatelną rolę pełni Vianne.
Kiedy król demonów chce zaprezentować swoją siłę, młoda czarownica demonstruje własną moc… Czy jej niesamowite umiejętności wystarczą, by powstrzymać króla demonów?

Oto potężne czary, w których odprawianiu pierwsze skrzypce grają dziewczyny i idea siostrzeństwa. Odnajdziecie tu to co najważniejsze w powieściach fantasy. Poszukiwanie siebie, walkę dobra ze złem, połączenie świata magicznego z rzeczywistym. Odkryjecie znakomicie nakreślone wątki z obszaru polityki i dyplomacji, które przedstawione zostały jak w najlepszym thrillerze. Wartka akcja, w której każdy odnajdzie swoje ulubione elementy to siła Siostry gwiazd. Są tu moce, żywioły, demony i krucha dziewczyna. Poznajcie opowieść o sile czarów i miłości.
Drugi tom Siostra Księżyca jesienią 2021.

Czytaj więcej »

23. “Matrioszka” Paulina Jurga

23. “Matrioszka” Paulina Jurga Autorka – Paulina Jurga Tytuł – Matrioszka Seria – Rosyjska mafia Wydawnictwo Otwarte Gatunek – literatura obyczajowa, romans Data premiery – 10.02.2021 Liczba stron – 368

Czytaj więcej »

22. “Solo” Anna Dan

Datka jest twarda jak stal i krucha jak szkło. Solo nosi czarny pas i rwie się do walki. Wydaje się, że mają wspólnego przeciwnika. Lecz czy nie stanowią przeciwników dla siebie nawzajem?

Datka do życia podchodzi z dystansem i sarkazmem i do wszystkiego potrzebuje danych, dużo danych. Jej dwaj przyjaciele, Freax i Gnom, to geniusze informatyczni i cała jej rodzina. Sens jej życiu nadają praca i mordercze treningi oraz przekonanie, że już nigdy nic jej nie zaskoczy. Kiedy na jej drodze staje czujny, nieufny i niebezpieczny Solo, dziewczyna wplątuje się w coś, czego nie potrafi zrozumieć. Solo nosi w sobie gniew i ani na chwilę nie zdejmuje maski zabijaki. Datka czuje, że pod tą maską kryje się coś innego, jednak najpierw musi dopaść własne demony, zanim one dopadną ją – albo zanim dopadnie ją miłość.

Nie dajcie się zwieść lekkiemu stylowi i dowcipnym dialogom. W książce płynie krew, pot i łzy. To historia, która wnika głęboko pod skórę, żeby mocno poruszyć od wewnątrz.

Czy można wygrać samotne starcie z całym światem, jeśli pozna się zasady walki? Jak rozbroić tykającą bombę, jeśli tą bombą jesteś TY?

Czytaj więcej »
Powrót do góry

New Report

Close