27. "Angry God" L.J. Shen


Autorka – L.J. Shen
Tytuł – Angry God Seria – All Saints High (tom 3) Wydawnictwo Kobiece Gatunek – literatura obyczajowa, romans Data premiery – 14.07.2021 Liczba stron – 432 ISBN – 9788366890862

OPIS KSIĄŻKI OD WYDAWNICTWA

Każde zło ma swoje źródło. Czy miłość odwróci jego bieg? A może pozostaje już tylko zemsta?

Vaughn Spencer to niekwestionowany król All Saints High. Zbuntowany, egocentryczny, pełen agresji. Łamie kolejne serca, nosy i reguły, a jego wściekłość staje się legendarna. Jest zachwycający, ale w jego sercu czai się mrok.

Lenora jest jedyną dziewczyną w szkole, która mu się sprzeciwia. Ich wzajemna nienawiść sięga czasów dzieciństwa, kiedy to Lenny odkryła tajemnicę Vaughna i o mało nie przypłaciła tego życiem.

Pech chce, że oboje trafiają do szkoły artystycznej w Anglii. Do miejsca, o którym mówi się, że jest nawiedzone. I nie są to tylko niesamowite opowieści powtarzane o zmroku przez lokalnych mieszkańców. Zamek Carlisle skrywa straszliwe tajemnice. Vaughn przybywa tam, by zabić duchy przeszłości, nie wie jednak, że ta droga prowadzi donikąd. Czy Lenora uratuje go, czy pogrąży?

Angry God to trzeci tom serii All Saints High, ale także samodzielna opowieść. Mroczna, niepokojąca, pełna żądz, odkrywająca korzenie grzechu i krzywd.

RECENZJA

Zanim przejdę do recenzji mała przypominajka, że książka “Angry God” jest trzecim tomem cyklu “All Saints High” autorki L.J. Shen. Książki te można czytać osobno, aczkolwiek pojedyncze wątki mogą być o wiele jaśniejsze, jeśli najpierw przeczytasz pierwsze dwa tomy 🙂

 

Tutaj wrzucam linki do nich, wystarczy kliknąć w tytuł książki 🙂

 

Pretty Reckless

Broken Knight

Głównymi bohaterami książki “Angry God” są Vaughn Spencer i Leonora Astalis. On jest synem jednych z najbogatszych osób w Todos Santos w USA, ona zaś córką artysty i założyciela Akademii Carlisle w Anglii. Ich drogi krzyżują się jeszcze za młodu, kiedy mieli zaledwie 12 i 13 lat. Później przez wiele lat nie mieli ze sobą kontaktu, mimo, że o sobie nie zapomnieli.

Nadszedł ostatni rok nauki w liceum. Lenny przeprowadza się do ojca i siostry Poppy (którą poznaliśmy już w drugiej części – Broken Knight) do Todos Santos, a co za tym idzie będzie mieszkała blisko Vaughna, który postanawia trochę się poznęcać nad dziewczyną w trakcie jej ostatniego roku w szkole.

Szkoła, do której uczęszczają jest pełna rozpieszczonych dzieciaków, których granice moralności, kultury, dobrego zachowania, szacunku wobec innych dawno zniknęły. W całej serii “All Saints High” można zauważyć, że młodzież tam przedstawiona jest skrajnie zepsuta. Zepsucie to dotyczy również głównych bohaterów do pewnego stopnia, chociaż bardziej odczuwalne było to w pierwszych dwóch częściach tego cyklu. Jeśli już zaczęłaś/zacząłeś czytać “Angry God”, to pewnie się zastanawiasz “O czym ona mówi? Przecież Vaughn czasami zachowuje się jak diabeł”. Owszem jest tak, aczkolwiek po przeczytaniu całej książki, kiedy poznało się już jego całą historię, to jego zachowanie, reakcje, to jak odnosi się do innych ma jasną przyczynę. Dlatego, jeśli czytasz tą książkę, albo chcesz ją zacząć i zachowanie Vaughna Cię drażni to proszę daj mu szansę i doczytaj książkę do końca, ponieważ poruszony w niej temat jest bardzo istotny.

To powiedziawszy, czy samej łatwo mi się czytało o tym jak Vaughn traktował Lenny? Nie. Czy jestem zdania, że z takiej negatywnej, miejscami nawet wręcz patologicznej przeszłości można przejść do miłości? Nie sądzę. Zachowanie chłopaka było władcze i pokazywało nierówną dynamikę sił w związku, która prowadziła do niezdrowych sytuacji między bohaterami. Idealnym przykładem jest scena w pokoju Lenny w Akademii Carlisle z Vaughnem i Popem, gdzie Lenny poprosiła o dość specyficzny prezent urodzinowy od swojego przyjaciela. Przyznam szczerze, że tę scenę czytałam trochę zdegustowana.

Zdaję sobie sprawę, że wśród czytelników i czytelniczek znajduje się wiele fanów romansów typu love-hate. W tym przypadku pierwszy i trzeci tom serii “All Saints High” jak najbardziej łapie się do tej kategorii. Jednakże muszę podkreślić, że w obu książkach wątek nienawiści między bohaterami, jest bardzo intensywnie zarysowany, więc jeśli lubisz jedynie drobne dokuczanie sobie, ale nie lubisz scen, gdzie można by uznać, że jedna strona znęca się nad drugą, to te książki mogą nie do końca przypaść Ci do gustu. Sama nie mam nic przeciwko odrobinie sarkazmu i dokuczania między bohaterami, więc to co się działo między Vaughnem i Lenny niekoniecznie przypadło mi do gustu. Na obronę tej książki na pewno zasługuje sama historia Vaughna, która tłumaczy jego początkowe zachowanie bardzo dobrze. Dzięki temu pomimo niesmaku, który czasami czułam w stosunku do relacji głównych bohaterów, jestem w stanie spojrzeć na całość z innej, łagodniejszej, perspektywy.

Książkę “Angry God” czytało mi się stosunkowo szybko. Ostatecznie oceniam ją na 7/10. Przyznam jeszcze tylko, że gdyby nie to, w jaki sposób historia Vaughna się rozwinęła, to oceniłabym ją na maksymalnie 5/10.

Moja ocena książki “Angry God” – 7/10
7/10

Przydatne linki:

Profil autorki L.J. Shen – Instagram.

Profil autorki L.J. Shen – Facebook.

Strona autorki L.J. Shen – KLIK.

Link do książki – Lubimy Czytać.

Link do książki – strona wydawnictwa.

Profil Wydawnictwa Kobiecego – Facebook.

Profil Wydawnictwa Kobiecego – Instagram.

Strona Wydawnictwa Kobiecego – KLIK.

Sprawdź, gdzie możesz kupić książkę “Angry God”
Udostępnij wpis na:
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on pinterest
Pinterest
Share on print
Print

Dodaj komentarz

11. “Free Birds” Emilia Szelest

Skromna pisarka, zblazowany gwiazdor, hipnotyzujące Los Angeles i namiętność, która wywróci wszystko do góry nogami.
Życie Karoliny Nawrockiej nabiera rumieńców. Prawa do ekranizacji jednej z jej powieści zostały właśnie sprzedane, a ona leci aż do Los Angeles, by wziąć udział w pracach nad filmem. Na miejscu poznaje lidera zespołu The Free Birds, Alexa Morgana, który ma skomponować piosenkę przewodnią do filmu. Między młodą mężatką a sfrustrowaną gwiazdą rocka iskrzy od samego początku. Co wydarzy się, gdy tych dwoje, na skutek pewnej intrygi, spędzi tydzień w jednym pokoju hotelowym? Czy siedem wspólnych dni będzie początkiem wielkiego dramatu czy love story?

Czytaj więcej »

4. “W cieniu Babiej Góry” Irena Małysa

Baśka Zajda, policjantka zmęczona życiem i jego trudami, wraca z Krakowa w rodzinne strony. Chociaż wszyscy mówią, że wyrzucili ją z policji wojewódzkiej, to sama zainteresowana nie chce o tym rozmawiać. Ścigają ją demony, które ma nadzieję zgubić w urokliwej Zawoi. Zwłaszcza że jej najlepsza przyjaciółka Iza, córka lokalnego posła, niedługo bierze ślub. Z tej okazji w towarzystwie innych kobiet wspinają się na Babią Górę, aby po raz ostatni się zabawić.

Czytaj więcej »

13. “Jak czerpać radość z pracy” Marie Kondo i Scott Sonenshein

Japońska guru porządkowania teraz postanawia uprzątnąć bałagan nie tylko w naszych domach, ale również w pracy i naszym podejściu do niej. Pokazuje, jak doprowadzić do porządku biura i gabinety, a także dane cyfrowe, sieci kontaktów, czas pracy, podejmowanie decyzji i organizowanie zebrań, niematerialne aspekty działalności zawodowej.

Praktyczne wskazówki Scotta Sonensheina – psychologa organizacji oraz wykładowcę biznesu, którego Marie Kondo zaprosiła do współpracy – pomagają natomiast zorganizować życie zawodowe, osiągać sukcesy w pracy oraz zyskiwać motywację i zapał do budowania życia, jakiego się pragnie i – oczywiście – czerpać z tego radość.

Czytaj więcej »
Powrót do góry

New Report

Close